Navigation

Національний форум «Трансформація України» орієнтований на трансформацію України у відповідності з європейськими стандартами, створюючи спільний проект Захід-Україна, та вирішення кризової ситуації в Україні.
Учасниками Національного форуму є представники всіх гілок влади та громадянського суспільства України. Також у роботі Форуму беруть участь представники Європейського Союзу, голови дипломатичних місій міжнародних організацій, країн-членів ЄС та країн-членів «Великої сімки» в Україні.

22 вересня 2015 в Києві відбувся Перший Національний форум «Трансформація України». На Форумі було визначено мету, завдання, склад Наглядової Ради Форуму, координаторів Секторальних форумів.

До складу Наглядової Ради Національного Форуму увійшли: Патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату; Патріарх Святослав, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви; Ян Томбінські, голова представництва Європейського Союзу в Україні; Єжи Квєчинські, Заступник Міністра розвитку, Член Кабінету Міністрів Республіки Польща; Євген Уткін, піонер високих технологій, громадський діяч; Анатолій Кінах, голова Антикризової громадської ради, Президент Українського союзу промисловців і підприємців; Михайло Харій, голова організації «Центр Трансформації України», координатор ініціативи громадянського суспільства; Євген Нищук, Міністр культури України (2014 рік), народний артист України, Лауреат премії ім. Леха Валенси.

Національний форум «Трансформація України» створений з метою сприяння координації зусиль громадянського суспільства, влади, опозиції та ключових міжнародних інституцій в розробці та реалізації євроінтеграційної моделі розвитку України.

Завданням Форуму є розробка та впровадження підходу використання досвіду Польщі у трансформації країни згідно стандартів ЄС, спираючись на найкорисніший досвід та найкращі європейські практики побудови демократичної держави, задля забезпечення сталого розвитку держави на благо українського народу.

30 листопада 2015 року в Києві відбувся Другий Національний Форум «Трансформація України». Тема засідання: «Роль громадянського суспільства у розбудові України як європейської держави й можливості використання досвіду країн Центральної та Східної Європи у трансформації країни згідно зі стандартами ЄС».

Наступними кроками Форуму буде проведення Секторальних Форумів, призначення координаторів Секторальних форумів, презентація Національного форуму у Європейському Парламенті 9 грудня 2015 року. Також передбачено створити інструмент взаємодії між Верховною Радою України, Урядом Республіки Польщі та Європейським Парламентом та ініціювати нові для України формати фінансової та технічної підтримки з боку міжнародної спільноти.

НФТУ