Navigation

26 червня 2017 року

Відбувся П’ятий Національний Форум «Трансформація України» за участю представників громадянського суспільства, духовенства, народних депутатів, представників уряду і бізнесу, послів, голів дипломатичних місій. Серед спікерів – Патріарх Філарет, голова Представництва ЄС у Ватикані, колишній посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський, член Наглядової ради НФТУ, президент УСПП Анатолій Кінах, посол Литви Марюс Януконіс, координатор Форуму Михайло Харій та ін.

Тема П’ятого Національного Форуму «Трансформація України» – «Порядок денний з реалізації Загальнонаціонального плану розвитку європейської держави».

На заході була презентована концепція однойменного Міжпарламентського Форуму «Трансформації України», що складатиметься із депутатів України, Польщі та Литви. Метою його створення є розробка стратегії розбудови економічно привабливої, правової України як частини європейської сім’ї – на основі досвіду успішних перетворень в країнах Центральної та Східної Європи.

Важливий акцент зробив Патріарх Філарет: «Реформи потрібно робити з любов’ю до людей, тоді це дасть покращення їх життя».

Ян Томбінський підкреслив визначальну роль демократичної підзвітності, розбудови державних інституцій та щоденної праці.

Анатолій Кінах, член Наглядової ради НФТУ, президент УСПП, розповів про динаміку соціально-економічної та демографічної ситуації в Україні.

Координатор НФТУ Михайло Харій поінформував про важливі напрацювання Форуму в площині активізації роботи з Західними партнерами. НФТУ співпрацює з експертами, які мають успішний досвід трансформації європейських держав, зокрема з Мареком Белькою (польський економіст, професор, політик і державний діяч, працював Прем’єр-міністром Польщі, двічі міністром фінансів, два терміни був Головою Комітету Розвитку Міжнародного Валютного Фонду Світового банку, колишній Голова Національного банку Польщі) та Андрюсом Кубілюсом (депутат Сейму Литовської Республіки, заступник Голови Комітету з європейських справ, член Європейської народної партії, колишній Прем’єр-міністр Литовської Республіки), які нещодавно стали Радниками НФТУ.

Народний депутат України Віктор Галасюк зачитав офіційний лист підтримки до Національного Форуму «Трансформація України» від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Надзвичайний і повноважний посол Литви в Україні Марюс Януконіс зауважив: «Ми готові і надалі ділитися найкращим досвідом наших реформ. І в Литві всі політичні сили, всі політики є об’єднаними щодо допомоги Україні і там немає ніяких суперечок.»

Олекса Петрів, митрофорний протоієрей, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні, виступив з вартої уваги ініціативою щодо започаткування відзначення в Україні на загальнодержавному рівні Дня подяки.

Letter from the Chairman of the Verkhovna Rada Andriy Parubiy

Presentation NFTU_V Forum_26-04-2017_ua-фін версія

  

НФТУ