Navigation

1 грудня 2016 року

1 грудня в Києві в конгрес-центрі «Українській дім» відбувся Четвертий Національний Форум «Трансформація України». У Форумі взяли участь очільники різних конфесій та представники громадянського суспільства, представники влади, Посли та представники Посольств держав-членів ЄС та держав-членів G7, представники міжнародних організацій в Україні та міжнародні експерти, представники бізнес-спільноти, діаспори та земляцьких об’єднань, освітніх та академічних закладів, культури та мас-медіа.

Модератором Форуму був Богдан Струтинський, Національний координатор Сектору НФТУ «Культура», Народний артист України, режисер, художній керівник Київського національного академічного театру оперети.

Форум розпочався з гімну України та вітального слова Патріарха Філарета, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, та Блаженнішого Святослава (Шевчука), Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви.

Євген Нищук, Міністр культури України, член Наглядової Ради НФТУ, привернув увагу до важливості об’єднання зусиль всіх гілок влади і громадянського суспільства та їх активного діалогу.

Михайло Харій, Координатор ініціативи громадянського суспільства Національний Форум «Трансформація України», поінформував учасників Форуму про напрацювання НФТУ та запропонував проект Плану дій Національного Форуму.

Анатолій Кінах, Голова Антикризової ради громадських організацій України, Президент Українського союзу промисловців і підприємців, провів аналіз стану національної та економічної безпеки в Україні.

Співголови Міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України» Леонід Козаченко, член фракції БПП, та Іван Кириленко, член фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», повідомили про свою діяльність та плани.

Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні, відзначив важливість партнерства влади і суспільства в процесі трансформації України.

Євген Уткін, громадський діяч, піонер високих технологій, Президент компанії «Квазар-Мікро», виступив із доповіддю «Україна і світ в епоху Четвертої індустріальної революції».

Богдан Данилишин, Голова Ради Національного Банку України, виступив із доповіддю на тему: «Стратегія економічного прагматизму і нове бачення грошово-кредитної політики в Україні».

Національний Форум отримав офіційні листи підтримки від членів Наглядової Ради НФТУ: Яна Томбінського, колишнього Голови Представництва ЄС в Україні, Голови Представництва ЄС до Ватикану, Суверенного Мальтійського ордену, Організацій ООН в Римі та Республіки Сан-Марино, та Єжи Квєцінського, Державного секретаря Міністерства розвитку Республіки Польща, Повноважного представника Прем’єр Міністра Республіки Польща у справах європейських фондів і регіонального розвитку, які, на жаль, не змогли взяти участь у засіданні Четвертого Форуму.

В дискусії взяли участь:

  • Василь Крутов, Віце-президент УСПП, Віце-президент Союзу вчених за мир;
  • Михайло Мельник, Голова Української Соціальної Академії;
  • Філіпчук Георгій, Доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України;
  • Олег Зарубінський, Директор Українського інституту дослідження екстремізму.

Враховуючи пропозиції учасників Форуму та напрацювання Робочої групи Національного Форуму «Трансформація України», за результатами Форуму буде доопрацьований та презентований проект Плану дій Національного Форуму.

Просимо надсилати свої пропозиції щодо роботи НФТУ на електронну адресу info@nftu.org.ua.

Відео

 

Повне відео

 

Окремі виступи:

Богдан Струтинський, Народний артист України, режисер, художній керівник Київського національного академічного театру оперети

Патріарх Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату

Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви

Євген Нищук, Міністр культури України

Михайло Харій, Координатор Ініціативи Громадянського Суспільства Національний Форум «Трансформація України»

Анатолій Кінах, Голова Антикризової ради громадських організацій України, Президент Українського союзу промисловців і підприємців

Леонід Козаченко, Співголова Міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України», член фракції БПП

Іван Кириленко, Співголова Міжфракційного депутатського об’єднання «Трансформація України», член фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні

Євген Уткін, громадський діяч, піонер високих технологій, Президент компанії «Квазар-Мікро»

Богдан Данилишин, Голова Ради Національного Банку України

Василь Крутов, Віце-президент УСПП, Віце-президент Союзу вчених за мир

Михайло Мельник, Голова Української Соціальної Академії

Філіпчук Гергій, Доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України

Олег Зарубінський, Директор Українського інституту дослідження екстремізму

НФТУ