• Третій Національний Форум

  23 березня 2016 року

  23 березня 2016 року у Міжнародному конгрес-центрі м. Києва «Український Дім» відбувся Третій Національний Форум «Трансформація України» (НФТУ) за участю представників громадянського суспільства, влади України та міжнародної спільноти.

  НФТУ створений за ініціативи громадських діячів, представників бізнесу, духовенства та дипломатів для обговорення та координації дій щодо трансформації країни.

  Участь у заході взяли голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, верховний архієпископ Української греко-католицької Церкви Святослав Шевчук, митрофорний протоієрей, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні Олекса Петрів, Президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п’ятидесятників Паночко Михайло, голова Духовного управління мусульман України Шейх Ахмед Тамім, перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк, декан богословського факультету КПБА Олександр Мирончук, Надзвичайний і Повноважений Посол Болгарії в Україні Красімір Мінчев, Надзвичайний і Повноважений Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, народний артист України Євген Нищук, голова парламентської фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончарук Олег, піонер високих технологій та громадський діяч Євген Уткін, представники бізнесу та дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, культури, недержавних громадських організацій та об’єднань, ініціативи «Перше грудня».

  Форум розпочався з вітального слова верховного архієпископа Української греко-католицької Церкви Святослава Шевчука та голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінського.

  Координатор Національного Форуму «Трансформація України» Михайло Харій проінформував про проведену роботу в період з Другого до Третього Форуму, зокрема по активному залученню міжнародних партнерів до співпраці з НФТУ та планах започаткування діяльності Секторальних форумів. З метою вдосконалення роботи Національного Форуму проводиться розробка Навчальних Модулів для Секторальних Форумів та Координаторів. Було підкреслено важливість координації та консолідації зусиль громадянського суспільства, всіх гілок влади України та міжнародних партнерів з метою розробки та впровадження єдиної програми трансформації країни.

  Крім того, були представлені Національні та Міжнародні координатори НФТУ, які очолюють Секторальні Форуми:

  1. Сектор «Бізнес-клімат» – Євген Уткін, Національний координатор;
  2. Сектор «Децентралізація та регіональний розвиток» – Яцек Ключковський, Міжнародний координатор;
  3. Сектор «Культура» – Богдан Струтинський (Директор і художній керівник Київського національного академічного театру оперети), Національний координатор;
  4. Сектор «Освіта і наука» – Ігор Цепенда, Національний координатор; Ян Маліцький (Голова Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету, почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Міжнародний координатор;
  5. Сектор «Аграрний» – Леонід Козаченко (Депутат Верховної Ради України VIII скликання (БПП), голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, президент Української аграрної конфедерації), Національний координатор;
  6. Сектор «Держбезпека» Анатолій Кінах, Національний координатор;
  7. Сектор «Співпраця з закордонним українством» Михайло Ратушний, Національний координатор;
  8. Сектор «Фінансовий» Олександр Савченко (Президент Міжнародного Інституту Бізнесу), Національний координатор.

  На Форумі була розглянута тема соціально-економічної ситуації в Україні та інструменти для її покращення. Голова Антикризової громадської ради Анатолій Кінах наголосив на консолідації всіх асоціацій бізнесу України заради пошуку шляхів виходу з кризи. «Ми вивчили досвід Польщі та інших країн Центральної та Східної Європи щодо процесів їх трансформації. Поляки, що починали з майже подібної економічної бази, зараз мають у 5-6 разів вище ВВП (500 млрд. доларів проти 86 млрд. в Україні), є членом ЄС, однією із найрозвиненіших держав свого регіону. Є економічні «рецепти», однаково успішні для будь-якої економіки. Їх треба адаптувати до реалій України, зробивши  ставку на розвиток власного потенціалу – промислового, інноваційного, активності громадського суспільства, його згуртованості», – заявив Анатолій Кінах.

  Колишнім послом Польщі в Україні, Міжнародним координатором Сектору «Децентралізація та регіональний розвиток» Яцеком Ключковським був представлений Проект Рекомендацій для Президента України, лідерів політичних партій, депутатів Верховної Ради України, Уряду України, громадянського суспільства України та міжнародних партнерів, вироблені на основі кращого досвіду трансформації країн Центральної та Східної Європи (зокрема Польщі), розроблені Робочою групою НФТУ.

  Продуктом спільної роботи Форуму, всіх гілок влади, громадянського суспільства та іноземних партнерів має стати розробка та впровадження Національної стратегії трансформації України.

  Учасники Форуму активно обговорили шляхи розширення співпраці Національного Форуму з владою, бізнес спільнотою та громадянським суспільством для прискорення трансформаційних процесів та реформ. Зокрема, пропозиції та зауваження висловили:

  • Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Національний координатор Сектору «Освіта та наука» Цепенда Ігор Євгенович;
  • Голова Фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Тимошенко Юлія Володимирівна;
  • Голова Духовного управління мусульман України Муфтій Шейх Ахмед Тамім;
  • Президент конгресу українців Канади Грод Павло;
  • ГО «Гідність» Карп Дмитро Ілліч;
  • Член президії Спілки жінок України, заступник голови Земляцтва івано-франківців в м.Києві Гриджук Лариса Анатоліївна;
  • Президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п’ятидесятників Паночко Михайло;
  • Голова Всесвітньої Української Координаційної Ради, Національний координатор Сектору «Співпраця з закордонним українством» Ратушний Михайло Ярославович;
  • Український політичний та громадський діяч, народний депутат України I, II, III скликань, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, член–кореспондент Академії правових наук України Костицький Василь;
  • Народний депутат України Кірш Олександр Вікторович;
  • Президент торгово-промислової палати України Чижиков Геннадій Дмитрович.

   

  Надсилайте пропозиції щодо роботи Національного Форуму «Трансформація України» на info@nftu.org.ua.

  2016-03-23_(1) 2016-03-23_(2) 2016-03-23_11_(3)

Comments are closed.