• Відбулась презентація об’єднаного штабу «Контроль за виборами

  29 березня 2019

  Громадянське суспільство в дії», який працюватиме 30-31 березня на Хрещатику (б. 34, 3 поверх, конференц-зал). (Див. новину за 28 березня). Були присутні Почесний Патріарх Православної Церкви України, член Наглядової ради НФТУ Філарет, президент УСПП, член Наглядової ради НФТУ Анатолій Кінах, координатор НФТУ Михайло Харій, голова Координаційної ради добровольців і волонтерів НФТУ, голова правління ГО «ДІЯ» Андрій Шараскін та ін.

  «Наше завдання – щоб вибори пройшли спокійно і законно. Церква свого часу вже приймала звернення до вірян та власне кандидатів з тим, щоб перші обдумано робили свій вибір, а другі були чесними та відповідальними перед суспільством», – сказав Патріарх Філарет.

  Було зазначено, що штаб буде збирати, аналізувати та оприлюднювати інформацію щодо процесу виборів, стежити за перебігом голосувань, оперативно реагувати на повідомлення про порушення чи зловживання на дільницях. Так, працюватиме call-центр, юристи, які надаватимуть онлайн та живі консультації, представники соціологічної агенції – для коментарів останніх даних екзит-полів, низка блогерів, що вестимуть стріми із роботи штабу кожні 3 години.

  «Головною метою є забезпечення прозорості процесу, унеможливлення зловживань, фальсифікацій та інших порушень законодавства», – зазначив голова Координаційної ради добровольців і волонтерів НФТУ, голова ГО «ДІЯ» Андрій Шараскін. Він розповів: штабом уже налагоджено  ефективну співпрацю з штабами кандидатів в президенти, Координаційним штабом МВС, міжнародними та українськими спостережними групами на виборчих дільницях, в тому числі – від громадських, молодіжних організацій, а також засобами масової інформації. Так, в областях України вже працюють мобільні групи від штабу, котрі виїжджатимуть на дільниці, звідки приходять масові повідомлення про порушення.

  Окрім того, міжнародна організація Global Ukraine, яка входить до числа співорганізаторів штабу, організує включення із закордонних дільниць, яких наразі відкрито у 75 країнах. Представники Global Ukraine наголошують, що Україна організувала тільки 101 дільницю за кордоном, пропускна здатність кожної з яких невелика. У той же час, за кордоном перебуває від 9 до 10 млн. українців, що означає, що більшість із них матиме труднощі з реалізацією свого  виборчого права.

  Також, як запевнили в штабі, їхні спостерігачі акредитовані в ЦВК та оперативно надаватимуть всю необхідну інформацію звідти.

  1 квітня о 10.00 штаб «Контроль за виборами. Громадянське суспільство в дії» проведе підсумкову прес-конференцію в кризовому медіа-центрі в Українському домі, де розкаже про свої спостереження за виборами, оприлюднить дані «з перших рук», а також моніторинг голосування за кордоном.

  «Чекаємо на тих, хто підтримує чесні та прозорі вибори президента України, прагне не допустити порушення виборчого законодавства та будь-яких фальсифікацій отриманих результатів», – зазначають у штабі.

Comments are closed.