• Заява добровольців і волонтерів України з нагоди виборів президента

  14 березня 2019                                                                                           м.Київ

  Сьогодні, в День Українського Добровольця, можемо констатувати, що відповідно Статті 65 Конституції України: «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України», ми в повній мірі використали й використовуємо наше право громадянина.

  Вибори Президента України – один з дуже з важливих моментів нашого життя і становлення незалежності й соборності країни, тому що, згідно 106 статті Конституції, Президент:

  1) забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави;

  7) є Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України; призначає на посади та звільняє з посад вище командування Збройних Сил України, інших військових формувань; здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави;

  18) очолює Раду національної безпеки і оборони України;

  19) вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни та у разі збройної агресії проти України приймає рішення про використання Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

  Ми не можемо залишатися осторонь такого важливого процесу, адже згідно статті 71, «Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям гарантується вільне волевиявлення» і відповідно статті 34 – «Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань».

  Тому, для збереження наших конституційних прав та обов’язків, відповідно 68 статті Конституції України: «Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей»,

  Заявляємо:

  1. В умовах значної внутрішньої напруги, аби уникнути дестабілізації ситуації в країні, пропонуємо: об’єднатись для унеможливлення  фальсифікацій на виборах, підкупу виборців, застосування насильства, збройних  протистоянь та всіх інших можливих заходів, спрямованих на зрив виборів та позбавлення українців законного права на вільне та чесне волевиявлення.

  2. Підтримати ініціативу публічної громадянської платформи “Захисти свій голос”, яка включає в себе об’єднання громадських організацій ветеранів АТО, волонтерів, громадських діячів, та налагодити ефективну співпрацю з зацікавленими у проведенні чесних виборів кандидатами у Президенти, Координаційним штабом МВС, українськими та міжнародними спостережними групами для комунікації, фіксації порушень та координації дій всіх учасників.

  3. Наша мета – чесні та прозорі вибори Президента України, недопущення  порушення виборчого законодавства та будь-яких фальсифікацій отриманих результатів.

  4. Наша ідея – Захистимо свій голос – захистимо Україну!

  5. Наше завдання – результати президентських виборів мають бути відображенням виключно волевиявлення народу України, гарантованого кожному виборцеві Конституцією України.

Comments are closed.