• Під час виборів працюватиме об’єднаний штаб громадських організацій «Контроль за виборами. Громадянське суспільство в дії»

  28 березня

  Координаційна рада добровольців і волонтерів НФТУ, громадська платформа «Захисти свій голос», мережа активних громадян #SPILNO, міжнародна організація Global Ukraine, ініціатива «Твій голос» та інші створили об’єднаний штаб «Контроль за виборами. Громадянське суспільство в дії». Він уже налагодив  ефективну співпрацю зі штабами кандидатів у президенти, Координаційним штабом МВС, міжнародними та українськими спостережними групами на виборчих дільницях, в тому числі – від громадських, молодіжних організацій, а також засобами масової інформації. Працюватиме штаб 30-31 березня у самому центрі столиці – на Хрещатику (б.34, 3 поверх, конференц-зал).

  Як розповів член Наглядової ради НФТУ, голова Антикризової ради громадський організацій України, президент УСПП Анатолій Кінах, вперше в Україні структуроване громадянське суспільство об’єднується заради контролю за ходом виборів – з початку відкриття виборчих дільниць до оприлюднення протоколів.

  «Головною метою є забезпечення прозорості процесу, унеможливлення зловживань, фальсифікацій та інших порушень законодавства», – зазначив голова Координаційної ради добровольців і волонтерів НФТУ, голова ГО «ДІЯ» Андрій Шараскін.

  Презентація штабу «Контроль за виборами. Громадянське суспільство в дії» відбудеться 30 березня о 16.00. Його ініціатори розкажуть, які моменти процесу виборів штаб вважає ризиковими, як планують координувати свої дії, збирати, аналізувати та оприлюднювати інформацію.

  Робота штабу є відкритою, і відтак 31 березня будь-хто зможе безпосередньо долучитися до його роботи, надати інформацію або коментарі, що стосуються виборчого процесу.

  «Чекаємо на тих, хто підтримує чесні та прозорі вибори президента України, прагне не допустити порушення виборчого законодавства та будь-яких фальсифікацій отриманих результатів», – зазначають у штабі.

  Нагадаємо, під час Розширеного засідання Координаційної ради добровольців і волонтерів Національного форуму «Трансформація України» (НФТУ), присвяченому Дню українського добровольця, була ухвалена заява з нагоди виборів президента. Вона закликала представників громадянського суспільства, всіх чесних людей України об’єднатись для унеможливлення фальсифікацій на виборах, підкупу голосуючих, застосування насильства та інших заходів, спрямованих на зрив виборів та позбавлення українців законного права на вільне та чесне волевиявлення. Подібну заяву підтримали ієрархи Українських Церков – Патріарх Філарет, Архієпископ Святослав та ін.

Comments are closed.